alerjik hastalıklar

Nurhan Gxx (Hasta)
10.06.2016 

Merhabalar. Ben iki yıldır ANAFİLAKSİ mağduruyum. Gebze de oturuyorum. Ve iki yıl içerisinde gitmediğim araştırma hastanesi ve uzman doktor kalmadı. Tedavi olamadığım gibi alerjinin nedenini de bulamadık. Kullandığım ilaçlar iğneler serumlar da cabası. Ve tabi kortizonlarla alınan 10 kilo :( Her atak geçirişimde ölmeyi istedim. Çok zor... 4 kez ölümden döndürüldüm. Sonunda tak etti internetten DÜNYANIN EN İYİ DOKTORUNU buldum. :) Daha gitmeden içimde bir umut oldu iyileşmeye dair en azından nedenini bulsak dedim. İyiki o gün İzmire gitmişim. Muayene etmesine bile gerek yok yüzünü gören iyileşir. Doktorum o kadar candan o kadar sıcak samimi ki sanki yıllardır benim bi abim bi yakınım gibi. Muayenemin ardından teşhisi koydu ve tedavime başladı. Sadece kendisi değil yanındaki asistanı personeli hemşiresi hepsi çok tatlı. 09.04.2016 tarihinden bu yana aşı tedavisi görüyorum. Beni hasta eden nedenleri biliyorum ve uzak duruyorum. Gereksiz ilaç kullanmıyorum. Eskiden çok hastaydım. Cengiz hocam sayesinde artık bilinçli bir hastayım ve iyileşiyorum. İşe tekrar başladım. Sokağa çıkabiliyorum. Güneşten korkmuyorum. Sizi seviyorum Cengiz Hocam ve yardımcıları.... Alerji deyip geçmeyin işini bilen severek yapan Cengiz KIRMAZ'a uğrayın derim ben.... Tüm hastalara şifa diliyorum...

Eda axx (Hasta)
24.03.2016 

Cengiz hocamla tanışana kadar 5 yıldır adı konulamayan ve birçok üniversite hastanesinde prof. lar tarafından günlerce araştırılıp bi sonuca varılamayan, çoğu yurtdışında olmak üzere yıllarca sayısız genetik tahlil yapılan yine hiç bir sonuca varılamayan yaşam kalitesi %5 lere düşen biriydim. Vücudumun her yerinin tutukluk,şişlik,ürtiker ve bununla beraber günlerce yatağa bağlı kalırdım. Ne yürüyebilir ne de bir işimi yalnız görebilirdim. Bu zaman içerisinde sürekli kortizon tedavisi yapıldı. Bütün yan etkilerini bilmeme rağmen bana rahat birkaç saatimi yaşattığı için içmekten başka çarem yoktu. Sürekli internette hastalıpıma isimler bulmaya çalışıp tedavi yöntemlerini araştırıyordum. Defalarca Cengiz hocamın sayfasına bakmama rağmen ve bunca sene bende alerji olmadığını söyleyen prof. lara inandığımdan hep uzak durdum ama bana çarenin orda olacığını bilseydim bu kadar senemi ziyan etmezdim. Cengiz hocamla ilk olarak cep telefonu üzerinden ileşime geçtim ve benimle çok ilgilendi. Ertesi gün hemen muayenehanesindeydim. Ben onun değimiğle en değişik ve zor olan 3 hastasından biriyim. Bu yüzden xolair etkisni bende biraz geç gösterdi. 19 aydır xolair kullanıyorum ve bu süreçte arada hastalığımın alevlendiği zamanlarda oldu. Bu dönemleride hocamın ilgisi sayende çabucak atlattık. Uzun zamandır hayatımda kortizon yok :) yaşam kalitem arttı. Cengiz hocamı tanıdığım için çok şanslıyım çok mutluyum..

Güllüzar axx (Hasta)
09.03.2016 

Ben bir yıl boyunca hastalığımın adını,sebebinin ne olduğunu bir çok doktora gitmeme rağmen teşhisini koyamadılar. Bu hastalığım sadece yüz bölgemde kabarcıklar halinde çıkıyor ve kaşınıyordu gün oluyor göz kapağım şişiyor sokağa dahi çıkamıyordum psikolojim altüst olmuştu. Kızım bir gününü ayırdı ve bana dr arayışına girdi internetten sayın prf. Cengiz beyi buldu bende telefon açarak sıkıntımı anlattım telefonda drek hemen sebebini hastalğımın ne olduğunu az çok söyledi ve Allah'ın izniyle ben seni iyileştiririm gel dedi..Çok samimi ve ictendi ben de şansımı denemek istedim ve randevu aldım gittim. Bütün daha önce yapılan tahlillerim ile beraber kendisine gittim. Baktı ve alerji testi yaptı .. Haşimato ve zeytin ağacı poleni alerjim olduğunü söyledi. Bir çok dr gezdikten sonra ilk kez duymuştum bu hastalığı... Kendisine güvendim ve beni kısa sürede büyük bir oranda iyileştirdi... 3 yıl boyunca alerji iğnesi vuruldum devam edecegım 2 yıl daha. Sonuç mükemmel gayet iyiyim. Hocamdan Allah razi olsun alerji problemi yaşayan herkese tek önereceğim prf. Cengiz Kırmaz beydir...

Beliz xx (Hasta)
12.01.2016 

Kurumsal/Güvenilir Eposta Adresinden Gönderilen TavsiyeTavsiye Güvenilirlik İşaretlerinin Anlamları
10-15 yıldır kronik ürtiker hastası olarak bundan bir ay öncesine dek sadece antihistaminiklerle yaşamaya çalışıyordum. Ürtiker ataklarım giderek şiddetlenmeye, günlük yaşamımın kalitesi iyice düşmeye başlamıştı. Özellikle gece alevlenen ve beni çıldırtan kaşıntılarla ne yapacağımı bilemez haldeyken, internette alternatif tedaviler nel olabilir, dış yayınlarda herhangi bir ipucu bulabilir miyim? diye araştırmaya başladım. Cengiz Bey'in TV programlarından birini tesadüfen izlerken, aslında alerjik astımlılar için geliştirilen ve son dönemlerde de CIU ( chronic idiopathc urticaria) hastaları için de kullanılan, etken maddesi Omalizumab olan piyasada "Xolair" adıyla bulunan aşı sayesinde önemli sonuçlar elde ettiklerini duydum. Ofisten çıkmadan, kendisine e-mail gönderdim, ekine de ataklarım sırasında çektiğim fotoları koydum. İnşallah cevap gelir diye düşünürken daha eve bile varmadan beni aradı. (İnanılmaz ilgili ve mütevazı bir insan kendisi. Biz hastalar, Profesör ünvanlı kişilerin burunlarını yukarıda görmeye alıştığımız için ne yalan söyleyeyim bu durumu biraz garipsedim.) Randevu aldım, testler vs. derken 14 Aralık 2015'te ilk, 11 Ocak 2016'da ise 2. Xolair aşımı oldum. Sanki aşı değil, sihirli değnek ! İnanmayabilirsiniz ama sokağa cüzdan+telefon+Xyzal kontrolü yapmadan çıkamayan ben, o gün bugündür 1 tek ilaç bile almadım. 1 tek gün bile kaşınmadım. Şu an sadece neden daha önce bunu keşfetmedim de boşu boşuna yıllarca işkence çektim diye kendime kızmakla meşgulüm. Aşılarım 6 ay boyunca, 4 haftada bir olmak üzere devam edecek ve umarım bu illetten tamamiyle kurtulacağım. Eğer siz de bendeki gibi bir durum varsa hiç düşünmeyin, antihistaminik, kortizon vs. ile uğraşmayın. Prof. Dr. Cengiz Kırmaz ile acilen temasa geçin. Herkese şimdiden geçmiş olsun.

Sinem çxx (Hasta)
09.06.2015 

Sevgili Cengiz Hoca; Kendisini bir tanıdık vasıtası ile tanıdım ve hemen kendisinden randevu alarak tanıştım iyiki de tanımış ve bulmuşum doktor cengizi.. Çünkü ağır alerji hastası olduğumu bir çok şeye bu gıda dahil olmak üzere alerjim olduğunu öğrendim ne yiyip ne yemeyeceğimi öğrendim 2 yıla giden bir tedavi sürecindeyim ve şuan ilk başladığımız günden bugüne hastalığımda müthiş bir iyileşme oldu. Kendisi mesleki yönden diğer meslektaşlarına göre konunun üstüne düşüp detaylı olarak ilgilenip çözene kadar ilgileniyor 7/24 telefonu açık whatsup veya mesajla da kendisine her zaman ulaşılabiliyor. Bence cengiz hocayı özet olarak ifade etmek gerekirse mükemmel,sorumluluk sahibi,çalışkandır. Kişişel özelliklerine gelince de olumlu olarak söylenecek çok şey var ama yine 3 kelime ile ifade edersek sevecen,her konuda yardımcı ve babacandır. Yanında çalışanlar da cengiz hoca gibi her konuda yardımcı günün hangi saati ararsak arayalım hep yanımızdalar çalıştığı kliniği de tertemiz ulaşımı kolay bir yerdedir. Doktor cengiz'i tanıdığım için çok mutluyum ve şanslıyım. Son olarak da İzmir de de bu konuda bir numara olduğunu söylüyorum eger alerji hastalığı olanlar var ise şiddetle kesinlikle cengiz hocayı tavsiye ediyorum Herkese sağlıklı günler dilerim.